Nechte se omámit kouzlem přírodní svíčky. Povíme vám proč.

Návrat k přírodě je oblíbeným trendem posledních let. Pro někoho možná klišé nebo otřepaná fráze či módní výkřik, pro jiného životní ideologie. U nás bylo jasné, že v okamžiku, kdy jsme vdechly život SVÍČKUJ, se naše cesta bude ubírat přesně tímhle směrem. 

O tom, že pohled na plápolající oheň má pozitivní účinky na naši psychiku, asi není třeba sáhodlouze rozjímat. Zapálená svíčka navozuje pohodovou atmosféru a oheň obecně má kladný vliv na naše mentální rozpoložení. O čem je ale třeba mluvit, je to, jakou svíčku si pro svůj relax vyberete.

1

Proč jsou naše svíčky ze sojového vosku?

Sójový vosk je přírodní produkt, který je biologicky rozložitelný. Je vyroben ze sójových bobů a jeho pálením se do ovzduší neuvolňují toxiny ani látky škodlivé pro dýchací ústrojí. Výčitky svědomí, že pro vlastní potěšení ubližujete přírodě nebo okolí, tak můžete nechat úplně stranou. A třešničkou na dortu je fakt, že sojový vosk hoří přibližně dvakrát déle než svíčky z parafínu, což je plus pro vaši peněženku, ale především si můžete užívat svou relaxační chvilku podstatně déle.

2

 Parafín – ropného destilátu král

 I když by se dalo namítat, že nic v životě není černobílé, představte si temnou odvrácenou stranu pomyslného světa svíček. Přesně tam, na onom druhém břehu v mlžném oparu, najdete parafín, který je pravým opakem sojového vosku. Můžete se snažit sebevíc, nic přírodního na něm ovšem nenajdete. Vzniká destilací ropy a své oblibě se těší především z jednoho prostého důvodu – a tím je jeho nízká cena. Spalováním parafínu se do vzduchu uvolňují škodlivé látky jako je například benzen či toluen, a tak může dlouhodobé používání parafínových svíček vést k rozvoji astmatu nebo i rakoviny.

4

Kvalitní přírodní produkty znásobí prožitek

Ve SVÍČKUJ používáme bavlněné knoty a zakládáme si na tom, aby všechny oleje, které do svíček používáme, byly 100 % přírodní. Syntetické přísady byste u nás zkrátka hledali jako jehlu v kupce sena a nakonec stejně odcházeli s prázdnou :-). Proč je důležité si dát pozor také na knoty a vonné oleje, jež jsou při výrobě svíček použity, vám prozradíme v dalších článcích.

Pokud jste dočetli až sem, dopřejte si za odměnu chvilku, kdy si dovolíte vypnout a uvolníte nejen tělo, ale i mysl. Může vám k tomu pomoci svíčka ve skle s příjemnou levandulovou vůní, která je jedničkou v boji proti stresu a napětí.


 

ZPRACOVALA: Kateřina Staňková

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení