Nechte se omámit kouzlem přírodní svíčky. Povíme vám proč.

Návrat k přírodě je oblíbeným trendem posledních let. Pro někoho možná klišé nebo otřepaná fráze či módní výkřik, pro jiného životní ideologie. U nás bylo jasné, že v okamžiku, kdy jsme vdechly život SVÍČKUJ, se naše cesta bude ubírat přesně tímhle směrem. 

O tom, že pohled na plápolající oheň má pozitivní účinky na naši psychiku, asi není třeba sáhodlouze rozjímat. Zapálená svíčka navozuje pohodovou atmosféru a oheň obecně má kladný vliv na naše mentální rozpoložení. O čem je ale třeba mluvit, je to, jakou svíčku si pro svůj relax vyberete.

1

Proč jsou naše svíčky ze sojového vosku?

Sójový vosk je přírodní produkt, který je biologicky rozložitelný. Je vyroben ze sójových bobů a jeho pálením se do ovzduší neuvolňují toxiny ani látky škodlivé pro dýchací ústrojí. Výčitky svědomí, že pro vlastní potěšení ubližujete přírodě nebo okolí, tak můžete nechat úplně stranou. A třešničkou na dortu je fakt, že sojový vosk hoří přibližně dvakrát déle než svíčky z parafínu, což je plus pro vaši peněženku, ale především si můžete užívat svou relaxační chvilku podstatně déle.

2

Parafín – ropného destilátu král

I když by se dalo namítat, že nic v životě není černobílé, představte si temnou odvrácenou stranu pomyslného světa svíček. Přesně tam, na onom druhém břehu v mlžném oparu, najdete parafín, který je pravým opakem sojového vosku. Můžete se snažit sebevíc, nic přírodního na něm ovšem nenajdete. Vzniká destilací ropy a své oblibě se těší především z jednoho prostého důvodu – a tím je jeho nízká cena. Spalováním parafínu se do vzduchu uvolňují škodlivé látky jako je například benzen či toluen, a tak může dlouhodobé používání parafínových svíček vést k rozvoji astmatu nebo i rakoviny.


4

Kvalitní přírodní produkty znásobí prožitek

Ve SVÍČKUJ používáme bavlněné knoty a zakládáme si na tom, aby všechny oleje, které do svíček používáme, byly 100 % přírodní. Syntetické přísady byste u nás zkrátka hledali jako jehlu v kupce sena a nakonec stejně odcházeli s prázdnou :-). Proč je důležité si dát pozor také na knoty a vonné oleje, jež jsou při výrobě svíček použity, vám prozradíme v dalších článcích.

Pokud jste dočetli až sem, dopřejte si za odměnu chvilku, kdy si dovolíte vypnout a uvolníte nejen tělo, ale i mysl. Může vám k tomu pomoci svíčka ve skle s příjemnou levandulovou vůní, která je jedničkou v boji proti stresu a napětí.


 

ZPRACOVALA: Kateřina Staňková

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz