DNY SVÍČKUJ! -15% off s kódem: DNYSVICKUJ. Platí jen do 22. 4.

Vneste do svých podzimních dní hřejivé světlo

Podzim je v plném proudu, doba denního světla je stále kratší a kratší a to znamená jediné – nastal čas na tři zet: zazimovat, zútulnit, zapálit. Zazimovat potřebují především milovníci léta. Pomaloučku a polehoučku se ladit na podzim s jeho krásami i odvrácenou stranou, aby je první přízemní mrazíky “nespálily”. K zútulnění domova obvykle postačí rozvěsit světýlka, zásobit se teplými ponožkami a mít v kuchyni po ruce horkou čokoládu nebo svařák. No a nakonec jen zbývá zapálit svíčku

 

Kromě toho, že teplé tlumené světlo působí uklidňujícím dojmem, můžete do svého domova vnést teplo a útulno také skrze vůni. O hřejivou podzimní atmosféru se postará jemná vanilka či vanilka ve spojení s hřebíčkem. Skvělé ohlasy máme také pomeranč nebo pomeranč se skořicí

 

Nalaďte se na hygge a proplujte zimním obdobím s úsměvem

Protože život je vše, jen ne jednotvárný, je pochopitelné, že každé roční období má jak své příznivce, tak i odpůrce. Ačkoliv milovníci slunce a dlouhých letních dní se při představě nadcházejících mlžných východů slunce a listí klouzajícího při každém došlápnutí cestou do práce budou preventivně třást zimou, vlci samotáři naopak pookřejí, protože ví, že ulice budou na chvíli zase jenom jejich.

 

Pokud patříte mezi výše zmiňované zimomřivce a už netrpělivě vyhlížíte jaro, mohl by vám s adaptací na sychravou část roku pomoci dánský způsob života ve stylu hygge. Že znáte jen přísloví “Pije jako Dán” a o hygge jste neslyšeli? 

Pod dánským slovem hygge se skrývá mnohé. Vyjadřuje pohodový přístup k životu spjatý s uměním najít v každém životním okamžiku něco krásného. Můžete si pod ním představit právě onu lehkost bytí, radost ze života a zdánlivých maličkostí, které jej tvoří. A protože výzkumy tvrdí, že Dánové jsou jedním z nejšťastnějších národů na světě a stres a deprese se jim údajně obloukem vyhýbají, nebylo by krásné se inspirovat?

 

 

 

ZPRACOVALA: Kateřina Staňková

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz