DNY SVÍČKUJ! -15% off s kódem: DNYSVICKUJ. Platí jen do 22. 4.

Magická moc svíček vnese do vašeho domova nové světlo

Svíčky jsou od pradávna symbolem světla a naděje. Možná právě proto se tak dokonale zabydlely v každé domácnosti. Příjemné teplo svíčky přináší pocit útulného prostředí a intimity. Říká se, že svíčky odvádí negativní energie z našeho domova a jednoznačně posilují pozitivní a konstruktivní myšlenky. 

Dnes možná svíčkám nepřisuzujeme “kouzelné” vlastnosti, ale paradoxně už v dávné historii byly svíčky považovány za něco posvátného – oheň sám o sobě totiž náležel bohům. Abyste si ale blahodárný vliv svíček mohli užít, není třeba žádat bohy :-). Ke zklidnění vašeho těla a naladění na relaxaci vám bohatě postačí zadívat se do mihotajícího se plamene svíčky, který může mít až téměř hypnotické účinky. Když navíc sáhnete po svíčkách ve skle nebo keramických svícnech, budete mít doma jako bonus stylovou dekoraci. 

Pokud si chcete vychutnat terapii světlem ještě intenzivněji, “vonné” svíčky jsou tou pravou volbou. Všechno voňavé, co se dostane do čichového centra v mozku, totiž bude působit na váš nervový systém. Vůně obecně totiž mají kouzelnou moc měnit naši náladu a mohou pomoci nastartovat léčebné procesy v těle. 

A kdy je vhodnější doba na odpočinek při světle svíčky, než během dlouhých podzimních večerů, kdy je venku brzy tma a nevlídno. Tyto chvíle si můžete zpříjemnit se svíčkou Meduňka a citronela, která je perfektní na zklidnění a uvolnění napětí po dlouhém pracovním dni, ale také se skvěle hodí jako pomocník při neutralizování zápachů. To v období podzimních dešťů ocení třeba majitelé čtyřnohých mazlíčků, jejichž vlhký kožíšek svým pachem snadno zaplní místnost nebo i celý dům :-).

 

Dalším skvělým společníkem pro relaxační chvilky, kdy si odpočine nejen vaše tělo, ale především mysl, je svíčka Levandule nebo Geranium, fenykl, šalvěj. Ale nenechte se mýlit, pro mentální očistu není nutné zapalovat jen svíce, skvěle poslouží také dřevo ze spadlých stromů Palo Santo. Možná tento přírodní nástroj pro meditaci a uvolnění negativní energie a stresu neznáte, ale za nás můžeme doporučit všemi deseti.

Ať už si vyberete svíčky nebo sáhnete po exotice v podobě dřeva, zpomalit a vychutnat si přítomný okamžik je to nejlepší, co pro sebe a své tělo i mysl můžete (nejen na podzim) udělat. 

 

 

 

ZPRACOVALA: Kateřina Staňková

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz