Jak si s pomocí esenciálních olejů uchovat dobrou náladu během zimních měsíců a zpříjemnit si čekání na jaro?

Nedostatek slunečních paprsků a únava, která nás na konci zimy často dostihne, může způsobit, že už jen ranní vstávání z postele se stane téměř heroickým výkonem. Máme pro vás ale zajímavý tip, jak získat svou ztracenou energii zpět a čekání na jaro si zpříjemnit. 

 

 

Větru ani dešti poručit neumíme, stroj času nevlastníme, ale kouzlit s vůněmi, které vás dokáží “vrátit” do života, to je přesně naše parketa. Esenciální oleje jsou totiž takový malý přírodní zázrak, který vám dokáže zlepšit náladu, posílit imunitní systém a napumpovat vás energií, která je v zimě a na jaře často nedostatkovým zbožím.

 

Heřmánek je klasický bojovník proti neklidu a stresu. Pomáhá při úzkostech, napětí a podrážděnosti, což jsou pocity, které se v našich domácnostech během zimních měsíců rády zabydlují. Kromě toho je tento olej také skvělým zaříkávačem hadů (rozuměj: významně zlepšuje spánek), takže večeři u svíčky s vůní heřmánku doporučuje 10 z 10 nespavců.

 


 

O klidnou mysl a celkové uvolnění se postará také meduňka. Je známá pro své antiseptické a antibakteriální vlastnosti a mimo jiné pomáhá s dýchacími problémy a kašlem, který je spolu s rýmou častějším návštěvníkem než babička z druhého konce města. 

 

Svíčka Geranium má květinovou vůni, ale nenechte se zmást! Superschopností gerania není jen ona vůně, ale také antidepresivní a antioxidační vlastnosti. Pomáhá při regulaci hormonů, což ocení především ženy. Geranium pozitivně ovlivňuje také zdraví naší pleti, která může být po zimě suchá a podrážděná.

 

 

Dalším olejem, který je známý pro své antidepresivní vlastnosti, je pomeranč. Svíčka s pomerančovým esenciálním olejem má svěží ovocnou vůni, náladu vám zlepší i bez sluníčka a bývá vyhledávána také pro svůj pozitivní vliv na trávení a podporu zdravé funkce jater. 

 

Pokud už nedočkavě vyhlížíte první jarní dny, doporučujeme si čekání zpříjemnit s jednou z našich svíček. S tou správnou vůní si totiž můžete jaro přičarovat domů bez ohledu na to, co vidíte za okny.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz