Svíčka Láska 50 ml jako DÁREK k objednávce nad 500 Kč, protože "máj, lásky čas"

S přicházejícím jarem nezapomínejte na sebe – dopřejte si důkladnou očistu těla i duše

Slyšíte to ze všech stran? Veselé štěbetání ptáčků mihotajících se ve větvích, první květy nesměle se deroucí ze svých úkrytů v trávě. Poslední dny se s námi navíc sluníčko mazlí stále častěji, my jsme díky tomu usměvavější a také můžeme trávit venku daleko více času bez obav, že by nám zábavu přerušilo brzké stmívání. Je to jasné, přišlo jaro!

 

 

Jarní probouzení přírody nám ale nemusí přinášet jen příjemné pocity. Kolísání teplot spolu se změnou času mohou pro náš organismus představovat poměrně velkou zátěž. Naše těla v zimě bojovala s nedostatkem slunečních paprsků, odolávala všemožným infekcím, které mají v zimním období pré, a je tedy pochopitelné, že se můžeme cítit unaveně a vyčerpaně. A přesně proto je důležité nezapomenout na jednu důležitou věc: stejně jako na jaře věnujete čas úklidu kulichů a rukavic, dopřejte i svému tělu jarní očistu.

 

V mnoha kulturách je jarní očista tradičním způsobem, jak se zbavit negativní energie a dostat se do kondice na novou sezónu. S příchodem jara je ideální zaměřit se na zlepšení stravovacích návyků a dostatečně zavodňovat organismus. Může to znít jako klišé, ale strava, která je pestrá a plná vitamínů, v kombinaci s dostatečným příjmem tekutin dokáže doslova zázraky.

 

 

Spánek patří mezi další zaručené bojovníky s různými neduhy. Dát si předsevzetí a vyspat se do růžova (takže ideálně osm hodin denně) zní skvěle a snadno splnitelně, opak je ovšem pravdou. Rodiče malých dětí se asi rovnou vrhnou na další odstavec :-), nebo se můžeme společně zamyslet nad tím, co spánek narušuje nejvíce. Jak moc stále častěji zmiňované modré světlo narušuje kvalitu spánku a co s tím zmůžeme. 

 

Máte rádi saunu? Tak hurá do ní! Není nad ten pocit, kdy prohřejete svaly, maximálně se uvolníte a všechno ze sebe nakonec spláchnete ledovou vodou. 

 

 

K posílení fyzického ale i duševního zdraví můžete využít také ověřené účinky aromaterapie. Pro toto období jsou ideální esenciální oleje jako máta, citron, eukalyptus nebo třeba levandule, která je skvělým pomocníkem v boji s jarní únavou a vnese k vám domů svěží vítr z Provence. 

 

 

A pokud chcete vzít jarní očistu pěkně od podlahy, můžeme vám doporučit očistu domova pomocí dřeva Palo Santo, které patří mezi nejintenzivněji vonící stromy na světě a je dokonalým přírodním nástrojem k meditaci, odstranění stresu a negativní energie. Palo Santo je pro své účinky vyhledávané již po staletí a rituál s tímto dřevem sahá až do Incké říše. Kromě výše zmiňovaného se kouř z Palo Santa využívá k léčbě nachlazení, chřipky a pozitivně působí na bolesti hlavy, úzkosti a deprese.

 

Poslední věc, na kterou se ale občas zapomíná, je to, že fyzické zdraví jde ruku v ruce s tím duševním. Proto byste jarní očistě měli podrobit také své vztahy. Právě nezdravé vztahy a negativní lidé vás budou táhnout ke dnu jako kamení v břiše vlka, který si chtěl smlsnout na kůzlátkách, a to určitě není pohádka, kterou chcete mít ve svém jarním repertoáru :-).

 

 

Zpracovala: Kateřina Staňková

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz