Věnujte letos k Vánocům dárky s duší a příběhem

Už je to tady. Vůně perníčků, blyštící se okna a vygruntovaný každý kout v domě, vánoční výzdoba svítící tak moc, že při procházce ulicemi raději preventivně přivíráte oči… S tím přichází také shon, nákupní horečka, věčné hledání seznamu, co vše ještě chybí udělat a co pro tentokrát raději vyškrtnete. A co kdybyste letos nechali stres a shon pěkně mrznout venku a do domu si vpustili úplně jinou společnost?

 

Pokud vyloženě nechcete návštěvu obchodu spojit s občerstvením na náměstí, zůstaňte doma a dárky pro své milé objednejte pěkně z gauče. Nejdůležitější náplní adventního času by totiž mělo být ladění se na Vánoce a trávení času s rodinou (kvalitní čas, ne čas strávený bojem o holý život v mačkanicích na poslední roli balicího papíru :-) ). Abyste si letos Vánoce a shon před nimi mohli i užít, ne je jen přežít, máme pro vás pár tipů na milé vánoční dárky, kterými potěšíte partnera, kamarádku i kolegy v práci. 

 

Vánoce bez vůně skořice a hřebíčku by snad ani nebyly Vánocemi. Dárková sada Kouzlo noci spojuje obě tyto vůně a ještě jim přidá na šmrncu vůní citrusů. V sadě najdete dvě sójové svíčky Tichou noc a Kouzlo zimy a přání s originální ilustrací.

 

Chcete potěšit nejen voňavou svíčkou, ale také krásným šperkem? Pak je pro vás trefou do černého dárková sada Tvá jasmínová. Obsahuje svíčku s vůní jasmínu a dva ručně vyrobené náramky značky Sparkle design. Tato sada je maximálně vhodná pro nezdolné pracanty, kteří zapomínají na sebepéči a mentální odpočinek. Jasmín zklidňuje a pozitivně vás ovlivní díky svému antidepresivnímu a afrodiziakálnímu účinku. Ve spojení s náramky, které symbolizují život, přírodu a její cykly, klid a harmonii, je tato sada skvělá pro každého, kdo potřebuje vypnout a naladit se zpátky na sebe.

 

Nemůžete se rozhodnout? Sáhněte po kombinaci, která se u nás prodává nejvíce. Sada Pro radost obsahuje naše dvě nejoblíbenější vůně Pomeranč a Meduňku s citronelou. Pomeranč uklidňuje psychiku a podporuje klidný spánek, takže všemi deseti doporučujeme před spaním provonět dětský pokojíček. Děti budou spát jako nemluvňata a vy si můžete udělat večer pro sebe. V sadě nesmí chybět ani přání s naší malovanou ilustrací.

 

Hledáte jemnou a nevtíravou vůni? Kdoule s mandlí v dárkové sadě je tou pravou volbou. Harmonie, sladkost a zklidňující účinky ukryté ve stylové skleničce s autorskou kresbou. V sadě je přibaleno i 40 kusů přírodních dřevěných zápalek ve skleněné lahvičce.  

 

Svému partnerovi či partnerce můžete kromě svého srdce darovat také sladkou dárkovou krabičku plnou vůně a mlsání. Sami si vyberete druh čokolády i vůni svíčky. Součástí je ilustrované přáníčko, do kterého můžete napsat vlastní věnování.

 

Skvělým dárkem pro milovníky svíček mohou být také nůžky k zastřihování knotu. Zdá se vám to jako divný tip na dárek? Ale kdeže! Aby sójové svíčky krásně hořely, je potřeba o ně s láskou pečovat. Pravidelným zastřiháváním knotu zajistíte rovnoměrné a stabilní hoření. 

 

S blížícím se koncem roku taky přichází potřeba zásobit se novým deníkem. Tento ručně šitý kousek může sloužit na zápisky z cest, jako skicák, ale slušet mu bude i krasopsaní. Ručně šitý deník s recyklovanými a upcyklovanými listy v barvách a náladě našich svíček je úžasný také v tom, že každý kus je originálem. Součástí jsou ilustrované detaily, které můžete využít třeba jako omalovánky. Zavírání je řešeno praktickou gumičkou.

 

Ať už si vyberete některý voňavý kousek z naší dílny, nebo budete hledat dál, zkuste myslet na udržitelnost. Vánoce jsou totiž obecně obdobím, kdy se často plýtvá a zběsilý hon za nákupy dárků může vést k tomu, že se domů často vracíme s věcmi, které ani nepotřebujeme. Nákupem výrobků lokálně v místě, kde žijete namísto velkých řetězců, podpoříte nejen drobné podnikatele, ale také pomáháte růstu a rozvoji vašeho města a regionu.

 

Místní řemeslníci možná nemohou konkurovat cenou, často totiž vyrábí ručně a používají opravdu kvalitní materiály v souladu s přírodou, jejich nevyčíslitelnou výhodou je ale to, že každý kousek je originálem s duší. Na pozadí každé značky jsou ryzí hodnoty a osobitý příběh.  Znáte ten náš?

 

 

ZPRACOVALA: Kateřina Staňková

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz