Načerpejte energii z těch nejčistších přírodních zdrojů

Příroda kolem nás a všechny vůně, které k ní neodmyslitelně patří, jsou velmi silným prostředkem pro načerpání energie a uvolnění stresu. Naše smysly jsou úzce propojeny s našimi emocemi a náladami, což je také důvodem, proč je nám tak příjemné sedět na sluníčku a pozorovat ptáky poletující ve výšinách, máčet si nohy v potoce a tiše naslouchat šumění vody a se zatajeným dechem sledovat hemžení v trávě. Když k tomu navíc zapojíme další z našich smyslů – čich a cítíme vůni, která je nám příjemná, naše rozpoložení se může změnit jako mávnutím kouzelného proutku.

 

Způsobů, jak můžeme využít ke svému prospěchu vůně z přírody, je mnoho. Jedním z nejoblíbenějších, který se nabízí, je použití esenciálních olejů. Esenciální oleje jsou vyrobeny z různých částí rostlin –⁠ květy, listy, kořeny nebo plody a kromě toho, že mají silnou vůni, velmi dobře působí na posílení imunitního systému, zlepšení nálady a snížení stresu.

 

Existuje mnoho způsobů, jak můžeme tyto esenciální oleje využít. Lze je přidat do aromaterapeutických difuzérů, koupelí, masážních olejů, pleťových vod a dalších kosmetických produktů. Můžeme si také připravit vlastní parfémy nebo použít esenciální oleje při meditaci a józe.

 

Možná si ale chcete užít svou relaxační chvilku úplně bez námahy a práce kolem. Kdo by nechtěl mít po ruce vůni, kterou jednoduše vpustíte do svého domova, necháte čarovat a měnit vaše nálady přesně tak, jak vám vyhovuje. Potom jsou perfektní volbou svíčky, které zmiňované esenciální oleje obsahují.

 

Pokud se chcete nechat vtáhnout do kouzelného přírodního světa a nebojíte se zkoušet vše nové. Svíčka Zen se postará o to, abyste se cítili příjemně a oleje ze santalu, jasmínu, citronu a vanilky pomohou uvolnit stres a napětí, zlepšit spánek a zklidnit emoce. 

 

Dalším zázrakem (bude to možná znít tak prostě a jednoduše) je růže. Růže v kombinaci s olejem z vanilky, který je osvěžující a povzbuzující, je opravdu trefou do černého, pokud chcete zahnat všemožné chmury. Potěšte se svíčkou Růže a vanilka a nalaďte se na klidnou vlnu růžového pokladu, který vám pomůže k lepší náladě a v boji s depresemi. 

 

Svíčka Sladké sny je směsicí levandulového oleje, díky kterému se zklidníte a váš spánek se stane kvalitnějším. Vanilkový olej pak může pomoci zlepšit náladu a snížit úzkost. Kombinace těchto dvou vůní může způsobit překvapení, které ovšem vystřídá blažený výraz a dokonalé uvolnění. 

 

 

 

Zpracovala: Kateřina Staňková

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz